Rozstrzygnięcie konkursu

09 mar 2020

Uprzejmie informujemy, że rozstrzygniecie konkursu "na opracowanie projektu na kartkę wielkanocną z motywem Powiatu Rypińskiego” 🐥🐣🌷nastąpi do 20 marca br.

 

czytaj więcej

UWAGA

09 mar 2020

9 marca br. (poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Rypinie urzęduje do godziny 15:30.

czytaj więcej

UWAGA

09 mar 2020

Z powodu problemów zdrowotnych dnia 10 marca (wtorek) Starosta Rypiński Jarosław Sochacki nie będzie przyjmował interesantów ❗️

czytaj więcej

Na tę chwilę nie ma zagrożenia koronawirusem w Powiecie Rypińskim

09 mar 2020

W dniu 6 marca 2020r. do Nocnej i Świątecznej Ambulatoryjnej Opieki Lekarskiej przy SP ZOZ w Rypinie zgłosiła się kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Informacja została niezwłocznie przekazana do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rypinie.
W związku z przekazaną informacją zostało rozpoczęte dochodzenie epidemiologiczne. Po przeprowadzonej analizie przypadku osoba podejrzana o zakażenie została przetransportowana do szpitala zakaźnego. Natychmiast powołano sztab kryzysowy i powiadomiono odpowiednie służby: Komendę Powiatową Policji, SPZOZ, Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Służby powiatu rypińskiego stanęły na wysokości zadania i niezwłocznie podjęły właściwe działania.
PPIS w Rypinie ustalił liczbę osób, które miały kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie wirusem i zgodnie z algorytmem kwalifikacji, wszystkie te osoby zostały poddane kwarantannie domowej, 1 osobę objęto nadzorem epidemiologicznym. Od osoby podejrzanej o zakażenie zostały pobrane próbki do badań na obecność wirusa.
W dniu dzisiejszym z laboratorium otrzymaliśmy wynik negatywny. W związku z tym, na dziś na terenie powiatu rypińskiego nie mamy przypadku zakażenia koronawirusem.
Nie ma także żadnych kolejnych sygnałów dotyczących wystąpienia koronawirusa na terenie powiatu rypińskiego.

 

czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące koronawirusa

05 mar 2020

Na zaproszenie Starosty Rypińskiego Jarosława Sochackiego w dniu dzisiejszym w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki związanej z wirusem, który aktualnie jest już w ponad sześćdziesięciu krajach na świecie- SARS – Cov-2.


 

czytaj więcej