Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie ASF

19 sie 2019

5 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Rypinie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodniczył Starosta Rypiński Jarosław Sochacki. W spotkaniu tym udział wzięli m.in: Burmistrz Miasta Rypin, Wójtowie, gminni koordynatorzy ds. ASF, prezesi kół łowieckich oraz przedstawiciel nadleśnictwa w Skrwilnie.

czytaj więcej

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY 2019

19 sie 2019

W związku ze zbliżającymi się Dożynkami Powiatowymi Agra 2019r. zapraszamy w sposób szczególny Koła Gospodyń Wiejskich, sołectwa, stowarzyszenia, wsie oraz osoby indywidualne do wzięcia udziału w naszym konkursie, który jest już swoistą tradycją :)
Celem konkursu jest kultywowanie i upowszechnienie ludowej tradycji wykonywania wieńców i obrzędów dożynkowych.
czytaj więcej

99. rocznica "Cudu nad Wisłą"

16 sie 2019

15 sierpnia władze naszego powiatu uczestniczyły w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego, oraz Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym roku przypada także 99. rocznica "Cudu nad Wisłą" - jednej z najważniejszych bitew w historii. Obchody rozpoczęły się w Parafii św. Stanisława Kostki od koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Klaudii Kuźmińskiej. Następnie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, zebrani przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

czytaj więcej