Na tę chwilę nie ma zagrożenia koronawirusem w Powiecie Rypińskim

09 mar 2020

W dniu 6 marca 2020r. do Nocnej i Świątecznej Ambulatoryjnej Opieki Lekarskiej przy SP ZOZ w Rypinie zgłosiła się kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Informacja została niezwłocznie przekazana do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rypinie.
W związku z przekazaną informacją zostało rozpoczęte dochodzenie epidemiologiczne. Po przeprowadzonej analizie przypadku osoba podejrzana o zakażenie została przetransportowana do szpitala zakaźnego. Natychmiast powołano sztab kryzysowy i powiadomiono odpowiednie służby: Komendę Powiatową Policji, SPZOZ, Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Służby powiatu rypińskiego stanęły na wysokości zadania i niezwłocznie podjęły właściwe działania.
PPIS w Rypinie ustalił liczbę osób, które miały kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie wirusem i zgodnie z algorytmem kwalifikacji, wszystkie te osoby zostały poddane kwarantannie domowej, 1 osobę objęto nadzorem epidemiologicznym. Od osoby podejrzanej o zakażenie zostały pobrane próbki do badań na obecność wirusa.
W dniu dzisiejszym z laboratorium otrzymaliśmy wynik negatywny. W związku z tym, na dziś na terenie powiatu rypińskiego nie mamy przypadku zakażenia koronawirusem.
Nie ma także żadnych kolejnych sygnałów dotyczących wystąpienia koronawirusa na terenie powiatu rypińskiego.

 

czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne dotyczące koronawirusa

05 mar 2020

Na zaproszenie Starosty Rypińskiego Jarosława Sochackiego w dniu dzisiejszym w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki związanej z wirusem, który aktualnie jest już w ponad sześćdziesięciu krajach na świecie- SARS – Cov-2.


 

czytaj więcej

XVII Sesja Rady Powiatu

05 mar 2020

Podczas sesji Starosta Rypiński Jarosław Sochacki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Cegłowskim złożyli Tomaszowi Kalichowi oraz przedstawicielom Uczniowskiego Klubu Sportowego „Cykliści Rypin” gratulacje w związku z 5-leciem działalności klubu.

W ramach podziękowań za wspieranie młodzieży w rozwijaniu ich pasji rowerowej na ręce Pana Tomasza złożono symboliczny upominek.
Gratulacje otrzymała także Pani Jolanta Szablicka – Sochacka Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rypinie. Powiatowy Urząd Pracy otrzymał nagrodę i wyróżnienie przyznane przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlenę Maląg za uzyskanie w 2019 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych.


 

czytaj więcej

Warsztaty "komunikacja i odkrywanie talentów"

05 mar 2020

25 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rypinie po raz drugi odbyły się warsztaty ,,Komunikacja i odkrywanie talentów’’.
Współorganizatorem szkolenia było Starostwo Powiatowe w Rypinie. W organizacji wydarzania wzięło udział także biuro podróży Globomania Travel Events.

czytaj więcej