Inwestycja na ul. Mleczarskiej zakończona

24 paź 2019

23 października br. odbyło się przekazanie ul. Mleczarskiej. To jedna z kluczowych inwestycji – drugi etap obwodnicy Rypina (po odcinku Dylewo-Godziszewy), która została zrealizowana w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Projekt "Szkoła sukcesu"

24 paź 2019

Powiat Rypiński złożył wniosek o dofinansowanie projektu „Szkoła sukcesu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 22 października br. wUrzędzie Marszałkowskim w Toruniu Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Wicestarosta Piotr Czarnecki oraz Skarbnik Powiatu Joanna Fabiszewska podpisali umowę na jego dofinansowanie. To projekt skierowany do uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Rypinie. Jego realizacja nastąpi w terminie 01.09.2019 – 30.09.2020 r.

czytaj więcej

Podpisano kolejną umowę

16 paź 2019

Powiat Rypiński realizuje projekt pn.: Budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Rypinie, który przewiduje m.in.: budowę placówki dla 14 podopiecznych, boiska wielofunkcyjnego i parkingu. Powstanie również teren o przeznaczeniu rekreacyjnym oraz oświetlenie wokół budynku. W ramach projektu zakupione zostanie także wyposażenie. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 4 605 874 zł. Na realizację inwestycji Powiat Rypiński pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75%, tj. 3 454 405,50 zł.


.

czytaj więcej

Harmonogram kursów autobusowych

09 paź 2019

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 września uruchomione zostały nowe linie komunikacyjne w naszym powiecie:
✅Rypin - Nadróż – Rogowo;
✅Rogowo - Somsiory - Żałe - Ostrowite – Rypin;
✅Rypin - Stępowo - Przywitowo - Sadłowo – Rypin;
✅Rypin - Zakrocz - Wierzchowiska - Rogowo - Lasoty - Kowalki - Rypin;
✅Rypin - Borzymin - Somsiory - Żałe - Balin – Rypin;
✅ Rypin - Czyżewo - Głowińsk – Rypin;
✅ Lisiny - Nadróż - Borzymin – Rypin.

Poniżej zamieszczamy harmonogram kursów i zachęcamy do zapoznania się

czytaj więcej