Przekazanie placu zabaw i specjalistycznego samochodu dla ZS nr 5 w Rypinie

10 wrz 2019

5 września br. przy ulicy Warszawskiej 52, odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie placu zabaw i samochodu zakupionego ze środków PFRON oraz Powiatu Rypińskiego dla Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół nr 5 w Rypinie. Powiat, jako organ prowadzący, dzięki dotacji z PFRON otrzymał 80 000 zł na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Plac zabaw wyposażony jest w specjalistyczna huśtawkę, dla wózków inwalidzkich, która jest pierwszą tego typu w Powiecie Rypińskim.


czytaj więcej

Ruszą nowe linie komunikacyjne

03 wrz 2019

30 sierpnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Starosta Rypiński Jarosław Sochacki wraz z Wicestarostą Piotrem Czarneckim oraz Skarbnik Powiatu Joanną Fabiszewską podpisali umowę z Dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Zygmuntem Borkowskim, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
 

czytaj więcej

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

02 wrz 2019

1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej Starosta Rypiński Jarosław Sochacki wraz z Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty Katarzyną Szczęsny oraz dyrektorami szkół powiatowych złożyli kwiaty przed Rypińskim Domem Kaźni, gdzie byli przetrzymywani i torturowani mieszkańcy Rypina i okolic.

Kwiaty złożono także w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego pod tablicą upamiętniającą nauczycieli zamordowanych przez hitlerowców.

czytaj więcej