Powiat rypiński otrzymał dofinansowanie w kwocie 250 000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadanie pn.: „Poprawa dostępności architektonicznej oraz komunikacyjno-informacyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie poprzez m.in. przebudowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zewnętrznych schodów i ciągów komunikacyjnych przy wejściu głównym i bocznym”.

Oznacza to, że budynek Starostwa Powiatowego w Rypinie będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych!

W ramach zadania zostanie wykonane m.in.:
▪️remont schodów,
▪️zakup automatycznie otwieranych drzwi głównych,
▪️zakup przenośnego systemu pętli indukcyjnej do zastosowań indywidualnych,
▪️tabliczek na drzwi wewnętrzne napisane brajlem,
▪️krzesła ewakuacyjnego,
▪️elektronicznej tablicy informacyjnej z kontrastową grafiką,
▪️linii naprowadzających i planów tyflograficznych z PMMA z poddrukiem i opisem w brajlu.

Wszyscy mieszkańcy powinni mieć równe szanse uczestniczenia w życiu społecznym. My chcemy być powiatem prospołecznym, dlatego wprowadzamy działania, które mają służyć do wyrównania możliwości normalnego funkcjonowania, poprzez ułatwiony dostęp do usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Grant w ramach projektu "Dostępny samorząd - granty" realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.