W miejscowości Kupno (gmina Wąpielsk) rozpoczęła się budowa drogi powiatowej Wrocki – Pusta Dąbrówka – Radziki Duże.

Jest to I etap budowy drogi, w którego trakcie wyremontowany zostanie odcinek z Radzik Dużych do Kupna.Koszt budowy wynosi prawie 1,6 mln zł. Powiat rypiński pozyskał wsparcie finansowe z funduszu Lasów Państwowych w kwocie 800 tys. zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 281 tys. zł. Pozostała część kosztów zadania została sfinansowana z budżetów powiatu rypińskiego i gminy Wąpielsk.

Po oddaniu drogi na trasie Rogowo-Wymyślin, przechodzimy do remontu drogi w miejscowości Kupno. Staramy się remontować drogi powiatowe w każdych naszych gminach, z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców i podróżujących - komentuje starosta rypiński Jarosław Sochacki.