Rypińscy samorządowy oraz mieszkańcy oddali hołd zmarłym w wyniku katastrofy smoleńskiej.

Dnia 10.04.br. w kościele Świętej Trójcy w Rypinie odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Krasińskiego upamiętniająca tragiczne wydarzenie, które wydarzyło się 12 lat w Smoleńsku. Tego dnia doszło do katastrofy lotniczej polskiego samolotu wojskowego, którym leciała polska delegacja na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Na pokładzie znajdowały się najważniejsze osoby dla Państwa Polskiego, na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim wraz z małżonką Marią.

Zgromadzeni na mszy modlili się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W uroczystości udział wzięli i kwiaty pod tablicą pamiątkową złożyli starosta rypiński Jarosław Sochacki, burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ziemowit Kłosowski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rypin Barbara Górecka, radna Rady Powiatu Hanna Pawlak, radny Rady Miasta Tadeusz Dworzyński, Henryk Żywocki oraz Waldemar Murawski.