Dnia 28.02.2022r. starosta rypiński Jarosław Sochacki zwołał Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z oczekiwaniem na przyjęcie pierwszych uciekających z terenów wojennych Ukrainy.

Omawialiśmy najważniejsze tematy dla samorządów; zabezpieczenie miejsc noclegowych, koordynacji zbiórki centralnej w Zespole Szkół nr 2, jak i zbiórek w poszczególnych gminach, zakwaterowań prywatnych u mieszkańców powiatu rypińskiego, którzy deklarują przyjęcie uchodźców pod swój dach. Chcemy logistycznie dobrze się przygotować do przyjęcia naszych sąsiadów z Ukrainy - mówił po spotkaniu starosta Sochacki.

W spotkaniu uczestniczyli: przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, członkowie Zarządu Powiatu wicestarosta Piotr Czarnecki, Monika Kalinowska i Paweł Sobierajski, sekretarz miasta Rypin Sławomir Kryszczuk, wszyscy wójtowie z powiatu rypińskiego: Janusz Tyburski, Jan Koprowski, Zbigniew Zgórzyński, Dariusz Kolczyński i Dariusz Górski, komendant powiatowy policji w Rypinie Paweł Cichacki, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie Grzegorz Łydkowski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rypinie Beata Grabowska, dyrektor ds. medycznych Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie Marek Bruzdowicz oraz komendant Straży Miejskiej w Rypinie Jerzy Luliński.