Drodzy Mieszkańcy,

potrzebujemy Waszego wsparcia.
Wiemy, że duża część z Was chciałaby pomóc naszym sąsiadom z Ukrainy.

Wspólnie z Urzędem Miasta Rypin organizujemy zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom wojennym w pierwszych dniach po przybyciu do naszego kraju i będę korzystać z gościny naszego miasta i powiatu.

Artykuły można przynosić od poniedziałku (28.02) do budynku głównego Zespołu Szkół nr 2 (sala gimnastyczna) w godzinach od 8:00 do 20:00. Wejście główne do szkoły lub od strony Rypińskiego Centrum Sportu.

Jakie artykuły można przynosić?

•  kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
  •  termosy, kubki termiczne,
  •  kawa, herbata, cukier,
  • woda, soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci itp.,
  • artykuły spożywcze z długim terminem ważności, np. konserwy,
  • orzechy, bakalie,
  •  batony energetyczne,
  •  podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.),
  •  baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki,
  • nowe koce, ręczniki, śpiwory.

Prosimy, aby przekazywane artykuły były nowe lub w bardzo dobrym stanie technicznym - w takim, z którego sami chcielibyśmy korzystać.

Pomoc mieszkaniowa
Nasze samorządy zabezpieczyły kilkadziesiąt tymczasowych noclegów i jesteśmy w stanie pomóc naszym sąsiadom. Mamy również informacje, że niektórzy z Państwa, chcieliby zaprosić uchodźców do swoich domów. W związku z tym informujemy, że uruchomiliśmy specjalny adres mailowy pomocukrainie@rypin.eu, na który można wysyłać swoje deklaracje woli. W mailach prosimy o umieszczenie podstawowych informacji tj: imię i nazwisko, numer telefonu, adres, ilość osób, jaką może przyjąć jedna rodzina.

Szczegółowe informacje będą Państwu przekazywane w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta i miejscu zbiórki.