Dziś chcemy pokazać, jak wyglądają plany związane z rozwojem ścieżek rowerowych, które powstaną w naszym powiecie.

Już teraz dostępny jest odcinek pieszo-rowerowy, który przebiega przy drodze na trasie Rakowo-Cetki. W roku 2022 zaplanowana jest budowa kolejnego odcina ścieżki od Rakowa do Długiego. Tym samym powstanie bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy od Długiego do Cetek.

Przez okres dotychczasowej kadencji powstały również ścieżki przy ulicy Dworcowej, Mleczarskiej i Piaski w Rypinie, przy współpracy z miastem Rypin.

W ramach pierwszej edycji Rządowego Programu Polski Ład powiat rypiński otrzymał 14 milionów na przebudowę drogi z Rypina do Wąpielska. Przy tej trasie powstanie prawie 13 kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy.

Ponadto, w tym roku została podpisana umowa partnerska między samorządami: urzędem marszałkowskim, gminą miasta Rypin, gminą Rypin oraz gminą Brzuze na budowę ścieżki rowerowej z Rypina do Ostrowitego.

Po zrealizowaniu planowanych inwestycji mieszkańcy powiatu rypińskiego będą mieli możliwość korzystania z bezpiecznego i wielokilometrowego ciągu pieszo-rowerowego. Przykładowa trasa będzie mogła biec z Rypina, przez Długie oraz Cetki.