Po ponad dwóch dekadach pociąg pasażerski powraca do powiatu rypińskiego i zatrzymuje się w Rypinie. To znacznie poszerza horyzonty dla rozwoju naszej małej ojczyzny i zapobiega wykluczeniu komunikacyjnemu. Od teraz mieszkańcy mogą dostać się pociągiem nad morze lub na Śląsk.

W symbolicznym powitaniu Flisaka uczestniczyło wielu mieszkańców i zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka, wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński. Obecni byli także przedstawiciele i gospodarze rypińskich samorządów: starosta rypiński Jarosław Sochacki, burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski, wicestarosta Piotr Czarnecki, radni Rady Powiatu oraz Rady Miasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powrotu kolei.

Tymczasem zapraszamy do czynnego korzystania z nowych możliwości, jakie daje nam pociąg pasażerski.

A tu znajdziecie rozkład jazdy: Internetowa wyszukiwarka połączeń kolejowych: rozklad-pkp.pl