Dnia 22.11.2021 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau wręczył medale dla osób, które zasłużyły się w walce przeciwko COVID-19.

Odznaki honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” są nadawane przez ministra zdrowia.

W imieniu członków Zarządu Powiatu starosta rypiński Jarosław Sochacki wręczył podziękowania dla pracowników służby zdrowia z powiatu rypińskiego.

Odznaczenie otrzymali:

• Anna Wilkanowska,
  • Wanda Wielgus,
  • Lidia Manelska,
  • Dariusz Świeczkowski

W uroczystości udział wzięli: członek Zarządu Powiatu Paweł Sobierajski, radna Rady Powiatu Hanna Pawlak, dyrektor ds. medycznych w SP ZOZ w Rypinie Marek Bruzdowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Jarosław Tomkowski.

Po uroczystym wręczeniu medali i podziękowań goście mogli wysłuchać występu muzycznego jednej z uczennic ze Szkoły Muzycznej działającej przy Zespole Szkół nr 5 w Rypinie.