Dnia 19.11.2021r. w Delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu starosta rypiński Jarosław Sochacki, wicestarosta Piotr Czarnecki oraz radny Rady Powiatu Leszek Krajnik odebrali z rąk wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlau promesę na realizację inwestycji, jaką jest rozbudowa drogi wraz z budową ścieżki rowerowej z Rypina do Wąpielska. Pozyskane wsparcie z funduszu to aż 14 mln złotych.

Ogłoszone w październiku tego roku wyniku 1. edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu #PolskiŁad to krok dla rozwoju naszej małej ojczyzny. Rządowe wsparcie otrzymały wszystkie gminy wchodzące w skład naszego powiatu na łączną kwotę ponad 51 mln złotych. Samorządy zrealizują dzięki temu szereg inwestycji drogowych oraz tych, które mają poprawić bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców.

Budowa ścieżki rowerowej oraz remont drogi na trasie Rypin-Wąpielsk zaplanowana jest na rok 2023. Po opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego i przygotowaniu projektu, będzie można przystąpić do realizacji zadania.

W odebraniu promes udział wzięli także przedstawiciele sejmu oraz rządu: minister Anna Gembicka, poseł Joanna Borowiak, poseł Jan Krzysztof Ardanowski, poseł Mariusz Kałużny oraz przedstawiciele samorządów wchodzących w skład powiatu rypińskiego na czele z burmistrzem miasta Rypin Pawłem Grzybowskim oraz wójtem gminy Rypin Januszem Tyburskim.