W Rypinie powstanie kolejne rondo, które połączy ulice Warszawską, Młyńską, Ogrodową oraz Spokojną.

W dniu 28 października br. w budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie zostało podpisane porozumienie pomiędzy powiatem rypińskim, a województwem kujawsko-pomorskim w sprawie współpracy, przy wykonywaniu zadania dotyczącego budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Młyńskiej, Ogrodowej i Spokojnej.  

Władze powiatu zdecydowały się na tę inwestycję, z racji niebezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Przez wiele lat zdarzały tam się liczne kolizje. W pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, urzędy oraz sąd, dlatego w godzinach szczytu ruch na tych ulicach jest zmożony i miejsce to staje się jeszcze bardziej niebezpieczne dla mieszkańców naszego powiatu. Rondo zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i płynność przemieszczania się pojazdów na tym skrzyżowaniu.

W imieniu członków Zarządu Powiatu porozumienie podpisał starosta rypiński Jarosław Sochacki, a województwo kujawsko-pomorskie reprezentowali wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski oraz dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej Mirosław Graczyk.