Dnia 28 października 2021 r. w Urzędzie Gminy Rypin podpisano porozumienie o współpracy i współfinansowaniu budowy ścieżki rowerowej od Rypina do Ostrowitego.

Realizacja tej inwestycji to efekt współpracy samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego. Teraz przyszedł czas na opracowanie potrzebnej dokumentacji do realizacji tej inwestycji.

W imieniu władz województwa kujawsko-pomorskiego porozumienie podpisał wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego Mirosław Graczyk, w imieniu władz powiatu rypińskiego starosta rypiński Jarosław Sochacki, miasto Rypin reprezentował burmistrz Paweł Grzybowski, w imieniu władz gminy Rypin wójt Janusz Tyburski, w imieniu władz gminy Brzuze wójt Jan Koprowski.

Dzięki realizacji tej inwestycji wszyscy miłośnicy sportu zyskają nową trasę rowerową. Tym samym poprawi się znacznie komfort podróżowania mieszkańców, a poruszający się po ścieżce uczniowie oraz dorośli, będą mogli bezpiecznie dotrzeć do celu.