Trwa remont drogi powiatowej na odcinku Puszcza Miejska – Skrwilno w miejscowości Skudzawy.

Dnia 05.10.2021 r. podpisano umowę na realizację tej inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2221C Puszcza Miejska – Skrwilno w miejscowości Skudzawy”. Całościowy koszt tego zadania wynosi prawie 2 miliony złotych, a pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to około milion złotych. Pozostałe koszty zostały podzielone na powiat rypiński, który przeznaczył na realizację tej inwestycji około 600 tys. złotych oraz gminę Skrwilno, około 400 tys. złotych.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec bieżącego roku. Nowa droga jest bardzo potrzebna m.in. dlatego, że w miejscowości Skudzawy znajduje się szkoła, dlatego władze powiatu starają się poprawić jakość dróg, by zwiększyć bezpieczeństwo naszych uczniów oraz wszystkich mieszkańców, a partycypacja kosztów z gminami i pozyskiwane dofinansowania, pozwalają realizować zaplanowane przedsięwzięcia.