Od 12 grudnia br. zostanie uruchomione połączenie relacji Katowice – Gdynia – Katowice. Po 21 latach niemożliwe, stało się rzeczywistością! Pociąg „Flisak” według nowego rozkładu będzie przejeżdżał i zatrzymywał się na stacji w Sierpcu, Rypinie, Płocku i Brodnicy.

Wspólne działania samorządów z Rypina i Sierpca przyniosły zadowalające efekty. Przywrócenie połączeń kolejowych bardzo pozytywnie wpłynie na atrakcyjność regionu i będzie bodźcem do rozwoju, a nasze małe Ojczyzny zostaną prawidłowo skomunikowane z resztą kraju. Dzięki temu wszyscy chętni mieszkańcy powiatu rypińskiego dojadą teraz koleją z Rypina nad morze lub na Śląsk.

Szczególnie dziękujemy poseł na Sejm minister Annie Gembickiej, posłowi Jackowi Ozdobie oraz burmistrzowi miasta Rypin Pawłowi Grzybowskiemu za determinację w działaniu.

Dziękujemy również Jarosławowi Perzyńskiemu burmistrzowi miasta Sierpca, burmistrzowi Brodnicy Jarosławowi Radacz, staroście brodnickiemu Piotrowi Boińskiemu za całe zaangażowanie w to przedsięwzięcie.