W dniu 21.09.2021r. w budynku Starostwa Powiatowego w Rypinie odbyło się podpisanie umów na przyznanie rocznego stypendium ufundowanego przez Zarząd Powiatu w Rypinie oraz pracę w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rypinie.

Zarząd Powiatu podczas podpisania umów reprezentował starosta Jarosław Sochacki, wicestarosta Piotr Czarnecki oraz skarbnik Joanna Fabiszewska.

Umowę podpisało trzech studentów:

• Milena Maria Wiśniewska, studentka 3 roku Pielęgniarstwa na Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzyniu;
  • Kacper Rogacki, student 3 roku Pielęgniarstwa na Powiślańskiej Szkole Wyższej w Kwidzyniu;
  • Mateusz Butrykowski, student 4 roku Medycyny na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W skład komisji rekrutacyjnej weszli: radna Rady Powiatu Jagoda Jadwiga Grajkowska, radny Rady Powiatu Krzysztof Szalkowski jako przewodniczący tejże komisji, dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty Katarzyna Szczęsny oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie Anna Wilkanowska.

Stypendystom życzymy powodzenia i owocnej pracy w naszej placówce szpitalnej. Niech dotychczasowe osiągnięcia będą tylko dobrym początkiem w realizacji swoich planów zawodowych!

To wszystko z myślą o naszym szpitalu, który cały czas wspieramy. Na początku kadencji przekazaliśmy wsparcie finansowe na jego działalność bieżącą i inwestycyjną. Chcemy zadbać też o jego kadrę, by mieszkańcy powiatu rypińskiego mogli korzystać z wielu usług medycznych i mieli zapewnioną profesjonalną opiekę - komentuje starosta Jarosław Sochacki.