W dniu 10.06.2021 r. Rypińskie Centrum Sportu odwiedziły reprezentantki Polski, które wspierają kampanię fundacji Otylii Jędrzejczak pn. „Mistrzynie w szkołach"

Celem projektu jest zachęcenie młodych dziewczyn do podjęcia aktywności fizycznej. Ma to też być lekcja dla młodego pokolenia, że sport uczy determinacji i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Wraz z Otylią Jędrzejczak przybyły także Beata Mikołajczyk-Rosolska - trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie, Luiza Złotkowska - dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, mistrzyni świata w short tracku Natalia Maliszewska oraz Iga Baumgart-Witan - wielokrotna medalistka mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

Uczennice szkół z naszego powiatu miały okazję wziąć udział w profesjonalnym treningu, który został przeprowadzony przez medalistki. Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powiatu rypińskiego i miasta Rypin. Jednym z partnerów wydarzenia było również Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa i Klub Pływacki Sejwal.

W trakcie wydarzenia nasz powiat reprezentował starosta rypiński Jarosław Sochacki. Obecni byli także członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Aneta Jędrzejewska, burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UM w Toruniu Marcin Drogorób.