W dniu 09.06.2021 r. w Rypińskim Domu Kultury odbyła się Gala Laureatów olimpiad i konkursów dla uczniów z powiatowych szkół średnich, zorganizowana przez starostę rypińskiego Jarosława Sochackiego i dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji-Oświaty Katarzynę Szczęsny.

Uhonorowani uczniowie to uczestnicy konkursów naukowych i zawodów sportowych.

• Z Zespołu Szkół nr 1 wyróżniono 29 uczniów, w tym 14 z konkursów naukowych, a 15 z igrzysk sportowych.
  • Z Zespołu Szkół nr 2 wyróżniono 29 uczniów, w tym 9 z konkursów naukowych, a 20 z igrzysk sportowych.
  • Z Zespołu Szkół nr 3 wyróżniono 15 uczniów, którzy zdobyli tytuły laureatów w konkursach naukowych

W uroczystości udział wzięli laureaci, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i radni Rady Powiatu. Starosta rypiński Jarosław Sochacki, wicestarosta Piotr Czarnecki i przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski wręczyli wyróżnionym nagrody i listy gratulacyjne. Po wręczeniu nagród, wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać kameralnego koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły muzycznej z Rypina.

Gratulujemy wszystkim uczniom tych licznych, wysokich osiągnięć naukowych i sportowych. Dziękujemy nauczycielom, że gorliwie wykonują swoje zawodowe obowiązki. Gratulujemy i dziękujemy także rodzicom, którzy czuwają nad edukacją swoich dzieci.