W dniu 14.05.2021 r. starosta rypiński Jarosław Sochacki spotkał się z Paniami Bibliotekarkami, które pracują w bibliotekach szkół powiatowych.

Następnie odbyło się spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rypinie, które poświęcone było obchodom Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji starosta Jarosław Sochacki, burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski, przewodniczący Rady Miasta Rypin Sławomir Malinowski oraz dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej Marek Taczyński złożyli serdeczne podziękowania i wręczyli upominki dla wszystkich pracowników biblioteki.

Zawód bibliotekarza wymaga od człowieka szczególnej pasji i miłości do literatury. Ich praca przyczynia się do rozwoju i edukacji młodzieży, dlatego warto jest tę pracę docenić i im podziękować.

Niech zatem nigdy nie zbraknie Państwu entuzjazmu i wytrwałości, by podejmować działania na rzecz zwiększania czytelnictwa, bo za Janem Zamoyskim powiedzieć można – „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.