Starosta rypiński Jarosław Sochacki na ręce dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Rypinie Małgorzaty Kuźmińskiej podarował uczniom książki edukacyjne, dotyczące ochrony środowiska

Jednym z założeń programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wiedzę o ochronie środowiska należy przekazywać nawet najmłodszym rodakom, a powiat rypiński również włącza się w to przedsięwzięcie. Wszystkie gminy z naszego powiatu otrzymały sensory badające jakość powietrza.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.