03 gru
2018

29 listopada odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 80-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Rypinie.

W obchodach udział wzięli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, przedstawiciele posłów na sejm RP: Joanny Borowiak oraz Zbigniewa Sosnowskiego, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty w Rypinie Katarzyna Szczęsny, Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Oświaty Małgorzata Świtalska, Wójt Gminy Brzuze Jan Koprowski, Wójt Gminy Rogowo Zbigniew Zgórzyński, radni miasta i powiatu, a także dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu powiatu rypińskiego, osoby duchowne, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji i jednostek organizacyjnych działających na terenie naszej wspólnoty oraz absolwenci, dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy i sympatycy placówki.
Obchody zainaugurowała msza święta w kościele pw. św. Trójcy w Rypinie sprawowana w intencji społeczności szkolnej, którą uświetniła obecność pocztu sztandarowego Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie. Po zakończeniu nabożeństwa, dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. W tym miejscu zaproszeni goście mieli możliwość złożenia życzeń oraz podziękowań jubilatom. W trakcie uroczystości nagrodzono również laureatów konkursów, natomiast swoje nieprzeciętne umiejętności artystyczno-sportowe zaprezentowali adepci szkoły.