Mimo panującej pandemii trwa budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego dla 14 podopiecznych przy Domu Dziecka w Rypinie. Projekt zakłada także budowę boiska wielofunkcyjnego i parkingu. Powstanie również teren o przeznaczeniu rekreacyjnym oraz oświetlenie wokół budynku. Zakupione zostanie także wyposażenie. Wartość całego projektu opiewa na kwotę ponad 4,6 mln zł. Na realizację inwestycji powiat pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75 proc.

1

2

3

Trwa również remont przy Zespole Szkół nr 2. Szkoła została powiększona o dziewięć sal dydaktycznych (wraz z wyposażeniem) do kształcenia zawodowego oraz siedem toalet. Koszt inwestycji to 1.8 mln złotych , dofinansowanie 85% z UE.

4

5