Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie będzie świadczone na wniosek mieszkańców powiatu za pomocą środków porozumiewania się na odległość

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem związanym z  COVID-19 Starosta Rypiński podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poprzez wizyty i kontakt bezpośredni mieszkańców powiatu z osobami świadczącymi usługi.

Jednocześnie podjęte zostały działania polegające na zorganizowaniu dla mieszkańców Powiatu Rypińskiego porad przez telefon i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Wszystkich mieszkańców powiatu zainteresowanych pomocą prawną oraz poradami obywatelskimi prosimy o kontakt e-mailowy i telefoniczny z osobami świadczącymi porady zgodnie z ustalonym harmonogramem dyżurów pracy punktów.

Wnioski o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej  lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem należy przesyłać na adres e-mail: porady@powiatrypinski.pl

Numer telefonu do udzielania porad: 54 280 24 32 wew. 104

Warunkiem udzielenia porady jest złożenie wniosku drogą e-mailową (skan lub zdjęcie wypełnionego i podpisanego własnoręcznie i czytelnie wniosku wraz z oświadczeniem). Prosimy również o przesłanie oryginału wniosku z podpisem na adres Starostwa Powiatowego w Rypinie, ul. Warszawska 38, 87-500 Rypin.

Wniosek o udzielenie porady za pomocą środków porozumiewania się na odległość