Na zaproszenie Starosty Rypińskiego Jarosława Sochackiego w dniu dzisiejszym w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dotyczące profilaktyki związanej z wirusem, który aktualnie jest już w ponad sześćdziesięciu krajach na świecie- SARS – Cov-2.


 

 

Podczas spotkania obecni byli:  Wicestarosta Piotr Czarnecki, Wójtowie Gmin Powiatu Rypińskiego, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Przewodniczący Rad Gmin, Radni Powiatu Rypińskiego, Sekretarz Powiatu, Miasta i Gmin, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek podległych Starostwu Powiatowemu, przedstawiciele służb i inspekcji, Dyrektorzy Szkół oraz kierownicy wydziałów Starostwa Powiatowego, ale także mieszkańcy Powiatu Rypińskiego. Wszystkich zaproszonych gości przywitał Wicestarosta Piotr Czarnecki.


Tematykę dzisiejszego spotkania przybliżyli :
• Marek Bruzdowicz, anestezjolog, dyrektor do spraw medycznych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rypinie
• Katarzyna Szczęsny Dyrektor Powiatowego Centrum Obsługi Oświaty w Rypinie
• Beata Grabowska, p/o Państwowego -Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rypinie
• Lidia Manelska, internista w SPZOZ w Rypinie


Prelegenci przybliżyli pochodzenie wirusa. Opisali objawy, które wywołuje, udzielili szczegółowego instruktarzu jak myć ręce aby nie dopuścić do zainfekowania. Przybliżyli również zasady bezpiecznego podróżowania. Pani Beata Grabowska udzieliła bardzo cennych wskazówek jak chronić się przed wirusem oraz wskazała adresy szpitali zakaźnych, do których należy się zgłosić w razie zarażenia wirusem.
Dziękujemy za cenne wskazówki oraz za tak liczne przybycie zainteresowanych.