Powiat Rypiński realizuje projekt pn.: Budowa placówki opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego w Rypinie, który przewiduje m.in.: budowę placówki dla 14 podopiecznych, boiska wielofunkcyjnego i parkingu. Powstanie również teren o przeznaczeniu rekreacyjnym oraz oświetlenie wokół budynku. W ramach projektu zakupione zostanie także wyposażenie. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 4 605 874 zł. Na realizację inwestycji Powiat Rypiński pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75%, tj. 3 454 405,50 zł.

.

15 października w Starostwie Powiatowym w Rypinie została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych zaplanowanych w projekcie. Umowę podpisali: Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Wicestarosta Piotr Czarnecki, Skarbnik Powiatu Joanna Fabiszewska, a ze strony wykonawcy pełnomocnik firmy WIKSBUD Zbigniew Sieradzki. Wynagrodzenie przewidziane w zawartej umowie wynosi 3 700 000 zł.