Już w najbliższy weekend (10-11.09.2022r.) na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie odbędą się Dożynki Powiatowe i Targi Rypin Agra.

Wydarzenie zainaugurują zawody wędkarskie wczesnym rankiem o godzinie 5:00. W sobotę przed południem rozpocznie się Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy , a następnie odbędą się pierwsze Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. O godzinie 16:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie 32. Targów Rypin Agra. Na scenie wystąpią lokalni artyści. Nie zabraknie również towarzyskiego meczu piłki nożnej Miasto Rypin kontra Powiat Rypiński, który odbędzie się o godzinie 17:30 na boisku głównym. O godzinie 20:00 wystąpi zespół Baciary ze swoim góralskim repertuarem. Na zakończenie planowana jest zabawa z DJ-em.
Niedzielne uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 uroczystą Mszą Świętą Dożynkową, podczas której dziękować będziemy za tegoroczne zbiory. Przewidziane jest również wręczenie nagród dla wyróżnionych rolników oraz rozstrzygnięcie konkursu „Najładniejszy wieniec dożynkowy 2022”. O godzinie 16:00 rozpocznie się blok artystyczny, w którego trakcie zaplanowano występ Jacka Dymka – Presley i nie tylko, Sandry Wachowicz – uczestniczki Szansy na Sukces i tradycyjne wybory Miss Agra 2022. W trakcie bloku odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu: „Hit Wystawy”, „Najpiękniejszy ogród i balkon”. W niedziele również od godziny 19:00 wszyscy zgromadzeni będą mogli bawić się na zabawie z DJ-em. Targom Rypin Agra tradycyjnie towarzyszyć będą wystawy producentów z branży rolniczej oraz ogrodniczej, jak również nowoczesne sprzęty wykorzystywane w rolnictwie.
 
Partnerem Głównym 32. Targów Rypin Agra jest Krajowa Grupa Spożywcza, właściciel marek: Polski Cukier, Polskie Przetwory, Frutuś.
 
Partnerami są Cedrob S.A. oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.