Zaproszenie na Dni Powiatu Rypińskiego 2022

W dniach 3-4 czerwca w Rypinie odbędą się Dni Powiatu Rypińskiego. To pierwsze tak huczne wydarzenie, którego celem jest wspólna integracja mieszkańców, pokaz lokalnego dorobku kultury oraz wspólna zabawa przy wieczornych koncertach.
 
Dwudniowa impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Wydarzenie zainauguruje msza święta o godz. 13:00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Rypinie z udziałem pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Następnie o godz. 14:30 w Rypińskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Powiatu, w której trakcie zostaną wręczone nagrody pn. Diamenty Powiatu Rypińskiego dla osób, firm i instytucji, które mają szczególny wkład w promocję i rozwój naszej małej Ojczyzny. Wszyscy obecni na sesji, będą mieli także możliwość wysłuchania prelekcji nt. patrona powiatu rypińskiego, którym został bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
 
W sobotę, od godz. 10:00 do 11:30 w Rypińskim Centrum Sportu potrwa poranna rozgrzewka dla dzieci i młodzieży poprowadzona przez Akademię Ruchu. W tym samym czasie, w holu obiektu odbędzie się Targ Rękodzieł i Żywności przygotowany przez lokalnych przedsiębiorców, organizacje i osoby prywatne. Od godz. 14:00 na Placu Zegarowym, przy ul. Nowy Rynek w Rypinie rozpocznie się blok artystyczny. Na scenie pojawią się przedstawiciele szkół oraz lokalne grupy muzyczne. W trakcie bloku rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny: „Powiat Rypiński Moim Okiem”. Od godz. 18:00 do 22:00 odbędą się koncerty gwiazd polskiej muzyki popularnej. Wystąpią: Zbóje, Filip Lato oraz Wac Toja.
 
Na terenie Placu Zegarowego przygotowane zostaną także atrakcje dla dzieci, strefa gastronomiczna oraz wystawy jednostek organizacyjnych samorządu powiatu rypińskiego. Nie zabraknie także pokazów sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego.
 
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.
 
Partnerem Głównym zadania jest ENERGA Grupa ORLEN, a Zadanie wspierane jest przez Energa Grupa ORLEN w ramach realizacji Strategii CSR Grupy ENERGA.

Link do strony Partnera Głównego Zadania: https://grupa.energa.pl/
 
 
Partnerami wydarzenia są: Krajowa Grupa Spożywcza S.A. twórca takich marek jak „Polski Cukier”, „Frutuś” i „Polskie Przetwory” oraz Grupa Cedrob S.A.