W rym roku organizacje pozarządowe z powiatu rypińskiego zrealizują kolejne zadania publiczne.

Dnia 22 marca starosta rypiński Jarosław Sochacki wraz z Zarządem Powiatu podjęli uchwały w sprawie wyboru ofert w następujących otwartych konkursach:

• konkursie ofert na wykonanie zadań publicznych samorządu powiatu rypińskiego w 2022 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą „Sport dzieci i młodzieży”;
  • konkursie ofert na wykonanie zadań publicznych samorządu powiatu rypińskiego w 2022 roku w zakresie ratownictwa i ochrony ludności.

Na rzecz inicjatyw organizacji pozarządowych trafi ponad 35 000 zł. Dofinansowanie na wykonanie zadań publicznych, które mają aktywizować naszych mieszkańców otrzymali:

• Rypiński Klub Sportowy „LECH” na zadanie pn. Żyj zdrowo na sportowo – organizacja turnieju hokeja na trawie w ramach obchodów 100-lecia Rypińskiego Klubu Sportowego Lech;
  • Klub Sportowy Basket Rypin na zadanie pn. Sport dzieci i młodzieży. Organizacja Mistrzostw Powiatu w Koszykówce dziewcząt i chłopców (Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada);
  • Powiatowo-Miejski Szkolny Związek Sportowy w Rypinie na zadanie pn. Organizacja międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży powiatu rypińskiego, popularyzacja kultury fizycznej, sportu i rekreacji oraz zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej;
  • Rypiński Uczniowski Klub Pływacki Sejwal na zadania pn. Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu 2021 oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
Dofinansowanie w zakresie ratownictwa i ochrony ludności otrzymał Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rypinie na zadanie pn. Przeprowadzenie etapu powiatowego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom", etapu powiatowego OTWP oraz powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych młodzieżowych drużyn pożarniczych.

To będzie aktywny rok działań organizacji pozarządowych Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów.