W sobotę 2 października 2021 roku odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa 30-lecia Rypińskiej Dziecięco-Młodzieżowej Grupy Estradowej.

Podczas uroczystości wystąpili absolwenci i obecni członkowie Grupy Estradowej. Pomiędzy występami tanecznymi i wokalnymi wszyscy uczestnicy Jubileuszu mogli obejrzeć filmy, które opowiedziały jej 30-letnią historię.

Na początku wydarzenia gości powitała dyrektor Rypińskiego Domu Kultury Justyna Motylewska. Całą Galę poprowadzili Zuzanna Wiśniewska i Konrad Tęgowski.

Nasz powiat na wydarzeniu reprezentował starosta rypiński Jarosław Sochacki, członek Zarządu Powiatu Paweł Sobierajski oraz radny Rady Powiatu Krzysztof Szalkowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, członek Zarządu Województwa Aneta Jędrzejewska, burmistrz miasta Rypin Paweł Grzybowski wraz z radnymi Rady Miasta Rypin i przewodniczącym Rady Miasta Rypin Sławomirem Malinowskim na czele, byli burmistrzowie Rypina, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Małgorzata Grodzicka, prezes Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK Ewa Kwiesielewicz-Szyszka, przedsiębiorcy, partnerzy oraz przyjaciele Dziecięco-Młodzieżowej Grupy Estradowej.

Wydarzenie to było uhonorowaniem ciężkiej pracy założycieli państwa Katarzyny i Mirosława Becmerów oraz wszystkich członków grupy. Organizatorzy stanęli na najwyższym poziomie, a tancerze i wokaliści pokazali profesjonalizm podczas występów artystycznych.

Bardzo cieszymy się z tego, że mamy tak uzdolnioną młodzież, pełną pasji i motywacji do osiągania sukcesów. Życzymy wszelkiej pomyślności i powodzenia w zdobywaniu kolejnych nagród w Polsce, jak i na całym świecie.