Projekt Nowe kwalifikacje i dodatkowe uprawnienia motorem rozwoju mieszkańców regionu realizowany jest przez Powiat Włocławski we współpracy (partnerstwie)  z Powiatem Rypińskim i Syntea w okresie: 1 czerwiec 2020r. – 30 czerwca 2023r.

Budżet projektu: 17 439 136,00zł

Obszar realizacji: województwo kujawsko – pomorskie w tym podregion grudziądzki i włocławski.

Cel projektu:

Podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych 3200 osób dorosłych (w tym min. 52% kobiet) w wieku 18-65 lat z woj. kujawsko-pomorskiego, zgłaszających z własnej inicjatywy potrzebę podniesienia kwalifikacji zawodowych potwierdzonych zewnętrzną certyfikacją do końca 2022 r.

Grupa docelowa:

Osoby dorosłe w wieku 18-65 lat, które z własnej inicjatywy chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje, kwalifikacje i umiejętności, należące do grup defaworyzowanych, czyli wykazujących największą lukę kompetencyjną i posiadających największe potrzeby w dostępie do edukacji, w szczególności osoby o niskich kwalifikacjach i osoby powyżej 50 roku życia.

Tematy kursów:

• Montowanie stolarki budowlanej
  • Przygotowywanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia
  • Prowadzenie obsługi biura
  • Projektowanie grafiki komputerowej
  • Tworzenie witryn internetowych
  • Serwis napojów mieszanych i alkoholi
  • Prawo jazdy kategoria C wraz z kwalifikacją wstępną przyspieszoną
  • Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy
  • Diagnosta samochodowy
  • Logistyk
  • Florysta