Już w najbliższą sobotę (17.07), w godz. 12:00-18:00, starosta rypiński Jarosław Sochacki zaprasza wszystkie osoby powyżej 40-tego roku życia do wzięcia udziału w promocyjnej akcji nowego, rządowego programu „Profilaktyka 40+”.

„Profilaktyka 40+” to jedna z inicjatyw odbudowy zdrowia Polaków po pandemii. W ramach rozpoczęcia tego programu, zapraszamy w dniu 17 lipca br. na Nowy Rynek w Rypinie, gdzie będzie można:

1. Skorzystać z badań i konsultacji lekarski
  • Kardiolog
  • Diabetolog
  • Lekarz POZ
  • Mammobus
  • Badania słuchu
  • Badania glukozy
  • Analiza składu ciała
  • Badania cholesterolu.

Narodowy Fundusz Zdrowia pomoże wszystkim, którzy chcieliby:

• wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • utworzyć Internetowe Konto Pacjenta
  • utworzyć Profil Zaufany
  • wypełnić Ankietę 40+.

Obecna będzie także Straż Pożarna, która przestawi pokaz pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora.

Nie zabraknie również Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które opowie o profilaktyce cukrzycy.

W programie wydarzenia przewidziano także atrakcje dla dzieci.

Inauguracja tego programu w naszym województwie odbyła się w Toruniu. Rypin jest drugim miastem, w którym zostanie zaprezentowany pakiet usług i świadczeń medycznych dla osób powyżej 40-tego roku życia.

Wydarzenie organizowane przez Powiat Rypiński, przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu, Miastem Rypin, Policją, Strażą Pożarną oraz Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Rypinie.