Spotkanie z Małżonką Prezydenta odbyło się na koniec uroczystości związanych z otwarciem Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Specjalistyczno-Terapeutycznego w Rypinie. Agata Kornhauser-Duda podczas rozmowy ze starostą i dyrektor Domu Dziecka pytała o korzyści, które płyną z budowy tego typu Placówki, a także o przyszłość Powiatowego Centrum Edukacyjno-Społecznego. Małżonka Prezydenta zapytała także starostę o przebieg szczepień w naszym powiecie.

Następnie Pierwsza Dama spotkała się z dziećmi i ich opiekunami. W trakcie rozmowy podopieczni opowiadali o swoich zainteresowaniach i planach na wakacje. Wychowankowie zostali zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, gdy tylko pozwoli na to sytuacja związana z pandemią.

fot. Grzegorz Jakubowski KPRP