W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz w Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w kościele św. Trójcy obyła się msza święta w intencji naszej ojczyzny

Nasz powiat reprezentowali: starosta rypiński Jarosław Sochacki, Monika Kalinowska – członek Zarządu Powiatu oraz radna Rady Powiatu, Hanna Pawlak – radna Rady Powiatu, Rafał Zglinicki – radny Rady Powiatu. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz miasta Rypin na czele z burmistrzem Pawłem Grzybowskim oraz dyrektorzy szkół.

Po mszy świętej rypiński samorządowcy wraz z pozostałymi delegacjami złożyli kwiaty pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującym się na budynku Zgody oraz przy figurze Maryi znajdującej się przy kościele Świętej Trójcy.

Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Do dziś uważana za przejaw mądrości i roztropności, by najważniejszy był rozwój narodu. Przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną oraz wprowadzała zasadę trójpodziału władzy.