W dniu 28.04.2021 r. starosta rypiński Jarosław Sochacki włączył się do ogólnopolskiej akcji #SzczepimySię

W związku z rozpoczęciem rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19 dla roczników 1978 i 1979 starosta rypiński zachęca mieszkańców, by włączyli się w proces Narodowego Programu Szczepień. Każdego dnia rozpoczyna się rejestracja dla kolejnych roczników, by zgodnie z deklaracjami rządu, do 18 maja mógł zarejestrować się każdy pełnoletni obywatel.

Proces szczepień nieustannie nabiera tempa. Jednym z czynników, który przyczynia się do jego przyspieszenia, jest utworzenie Punktów Szczepień Masowych na terenie całego kraju. Zgodnie z decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, jeden z nich powstanie w powiecie rypińskim. Punkt znajdować się będzie przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „ESKULAP” w Rypinie.

Niech zatem nie zabraknie w nas solidarności i wzajemnej odpowiedzialności za siebie i za swoich bliskich. Szczepimy Się!