05 lut
2019

4 stycznia 2019r. w sali Modrzewiowa w Starorypinie Rządowym odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Rypinie z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. W tym roku przypada również 100-lecie powstania Publicznych Służb Zatrudnienia powołanych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego na mocy „Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami" z dnia 27 stycznia 1919 roku.

Była to zatem wspaniała okazja do przedstawienia efektów pracy, a także do złożenia gratulacji, ponieważ PUP w Rypinie został wyróżniony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za uzyskanie wysokiej skuteczności działań aktywizacyjnych podejmowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to wysokie wyróżnienie i powód do dumy ❗️ Z tej okazji w uroczystym spotkaniu wziął udział m.in Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, a także Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, którzy złożyli na ręce Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jolancie Szablickiej-Sochackiej kwiaty, upominek oraz serdeczne gratulacje. Podczas jubileuszu byli obecni także, min. Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Dyrektor Biura Burmistrza Monika Kalinowska, oraz kierownicy i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rypinie. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania.