W ostatnich dniach zarówno w mieście, jak i na terenach powiatu rypińskiego realizowane inwestycje nabierają tempa

W dniu 14.04.2021 r. starosta rypiński Jarosław Sochacki odwiedził miejsca, gdzie aktualnie trwają budowy:

1. Hali i adaptacji do nowych potrzeb pomieszczeń dla Zespołu Szkół nr 3 na tzw. Piekiełku,
  2. Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Rypinie.

Ponadto w Rypinie trwają prace przy budowie przepustu drogowego łączącego ul. Elizy Orzeszkowej z ul. Sportową, trwa także budowa nowej Komendy Policji, a wkrótce rozpocznie się przebudowa „Katolika”.

Nowa hala dla Zespołu Szkół nr 3 zapewni odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Wartość inwestycji to 890 tys. złotych. Przedsięwzięcie zostało sfinalizowane przez powiat rypiński.

Budowa Dziennego Domu Pobytu „Senior+” pozwoli aż 30 seniorom spędzać bezpiecznie i bezpłatnie swój wolny czas. Dom będzie funkcjonował w systemie 8 godzinnym, a seniorzy będą brać udział w specjalnych zajęciach, które pomogą zadbać im o kondycję fizyczną i intelektualną. Na rozbudowę, dostosowanie do użytku oraz funkcjonowanie tej placówki pozyskano 1,7 mln złotych ze środków unijnych i 300 tys. z rządowego programu „Senior+”.