Małgorzata Skowrońska - uczennica klasy IIA w Zespole Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypnie, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940"

W dniu 14.04.2021 r. starosta rypiński Jarosław Sochacki i wicestarosta Piotr Czarnecki złożyli Małgorzacie serdeczne gratulacje, za tak wielki sukces na skalę całego kraju. Jej praca zajęła III miejsce, na prawie 2000 nadesłanych tekstów. Swoje podziękowania skierował także dyrektor ZS nr 2 Henryk Kiełkowski oraz polonistka Ewa Chabowska, która pomagała przygotować się uczennicy do udziału w konkursie. Małgorzata zachwyciła jury swoim "Psalmem katyńskim", a dyplomy gratulacyjne otrzymała z rąk samego Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Wierzymy, że nie jest to ostatni sukces uczennicy z naszej szkoły powiatowej. Dziękujemy, że rozsławia powiat i szkołę na całą Polskę. Życzymy jeszcze większych sukcesów!