W dniu 1 III 2021 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dzień ten, jest wyrazem hołdu dla antykomunistycznego podziemia, za świadectwo męstwa i odwagi, którą wykazali się żołnierze na linii obrony narodu. Przez lata starano się wymazać o nich pamięć, ale ich niezłomna walka zasługuje na nasze uznanie!

Z tej okazji w kościele Świętej Trójcy odbyła się poranna Msza Święta, w intencji wszystkich walczących i poległych o wolność naszej ojczyzny. Po Eucharystii, Starosta Rypiński Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Cegłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ziemowit Zawisza Kłosowski, Członkowie Zarządu Powiatu: Piotr Makowski i Paweł Sobierajski oraz przedstawiciele władz miasta Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Rypin Barbara Górecka, Sekretarz Miasta Sławomir Kryszczuk, Radny Rady Miasta Rypin Waldemar Murawski, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego „KOMES” Mirosław Marynowski, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej Henryk Jan Kiełkowski wraz z uczniami klasy mundurowej złożyli kwiaty przed tablicami upamiętniającymi wszystkich niezłomnych.

Cześć i Chwała Bohaterom!