Szanowni Państwo‼️
Z przykrością informujemy, że od dnia dzisiejszego nasz powiat nie jest wolny od koronawirusa. Mamy pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało tę informację od Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rypinie.

COVID19

Osoba zarażona to kobieta w średnim wieku, która odbywała kwarantannę domową. Została przewieziona do izolatorium w Ciechocinku. Najbliższe otoczenie oraz rodzina chorej znajduje się pod opieką Inspekcji Sanitarnej i została objęta kwarantanną. W związku z zaistniałą sytuacją, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy do mieszkańców powiatu o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, stosowania się do wytycznych służb sanitarnych i zasad higieny. Prosimy zachować spokój i zdrowy rozsądek nie tracąc przy tym czujności.
Dziękujemy wszystkim służbom za zaangażowanie i profesjonalizm w działaniach.
Zostań w domu bądź odpowiedzialny za siebie i bliskie tobie osoby.