25 lutego 2020 r. w restauracji Modrzewiowa sala Kryształowa odbył się bal zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rypinie. Jak co roku zabawa miała charakter balu przebierańców, dlatego na sali można było zauważyć księżniczki, aniołki oraz inne ciekawe postacie z bajek.

Zgromadzonych gości powitała kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Bilicka oraz Wicestarosta Piotr Czarnecki reprezentujący Starostę Rypińskiego Jarosława Sochackiego. Z nieukrywanym wzruszeniem Pani Katarzyna Bilicka podkreśliła, że tyle lat współpracy pozwoliło na nawiązanie znajomości często nawet przyjaźni oraz, że tego wyjątkowego dnia wszyscy zgromadzeni pełnosprawni, niepełnosprawni, mali i duzi stoją ramię w ramię – na równi ze sobą, jak głoszą słowa piosenki, którą organizatorzy rozpoczęli wydarzenie.
Pani Katarzyna Bilicka podziękowała wszystkim przybyłym gościom za udział w uroczystości. Swoją obecnością na balu zaszczycili uczestnicy: Warsztatów Terapii Zajęciowej „NADZIEJA” w Rypinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie, Domu Pomocy Społecznej „KOMBATANT” w Ugoszczu, wychowankowie Domu Dziecka w Rypinie, podopieczni rodzinnego domu dziecka i rodzin zastępczych oraz osoby niepełnosprawne, które indywidualnie przybyły na dzisiejszą uroczystość. Wśród przybyłych gości obecni byli także Iwona Michałek – W-ce Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, ks. prałat Tadeusz Zaborny, Zbigniew Sosnowski Wicemarszałek województwa Kujawsko- Pomorskiego, Paweł Zgórzyński Radny Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Małgorzata Taranowicz Radna Sejmiku Kujawsko- Pomorskiego, Aleksandra Gierej Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON w Toruniu, Wicestarosta Piotr Czarnecki, Piotr Makowski Członek Zarządu Powiatu. Radni Rady Powiatu : Hanna Pawlak, Rafał Zglinicki. Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin, Janusz Tyburski Wójt gminy Rypin, Dariusz Górski Wójt gminy Wąpielsk. Swoją obecnością na balu zaszczycili również dyrektorzy szkół, kierownicy i dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, kierownicy ośrodków pomocy społecznej i przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele służb mundurowych.
Podziękowania Pani kierownik skierowała do sponsorów, którzy wsparli swoją hojnością organizatorów, pracowników Rypińskiego Dom Kultury oraz Ośrodków Pomocy Społecznej gmin.
Jednak największe wyrazy wdzięczności przekazano Pani Ewie Witkowskiej, Pani Zenobii Rogowskiej i Panu Gabrielowi Witkowskiemu - osobom, które 20 lat temu, jako pierwsze, podjęły się organizacji Balu Radości.
Za wyjątkową gościnność słowa podziękowania trafiły także do Państwa Balbiny i Jerzego Kończalskich.
Wicestarosta Piotr Czarnecki zaznaczył, że warto pomagać osobom niepełnosprawnym, a spotkania z nimi dodają życiu nieocenionych wartości. Osoby z dysfunkcjami uczą dawać drugiemu człowiekowi dużo choć same mają niewiele. Wicestarosta podziękował także Pani Katarzynie Bilickiej za kontynuowanie dzieła, które rozpoczęło wcześniej wspomniane trio .
W takim samym tonie brzmiały wypowiedzi pozostałych przemawiających osób.
W programie uroczystości nie zabrakło pokazów tanecznych wykonanych przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej „Nadzieja” w Rypinie, przygotowany pod kierunkiem instruktor Magdaleny Lewandowskiej- Kieruj . Swoim wystąpieniem umilili czas także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rypinie pod nadzorem Iwony Wojciechowskiej.
Zabawa rozpoczęła się wystrzałem rac zawierających kolorowe konfetti, po czym parkiet zapełnił się.
Wśród przygotowanych przez animatorki zabaw integracyjnych uczestnicy balu mogli przyozdobić swoje twarze w kąciku malowania twarzy 😉
XX Bal Radości jest już tylko wspomnieniem, ale za to bardzo miłym wspomnieniem. Jest też dowodem na to, że działania na rzecz osób niepełnosprawnych mają magiczną moc: wywołują uśmiechy, otwierają na świat, zmieniają codzienność osób borykających się z wieloma trudnościami. Bal Radości jest ich dniem.

Darczyńcy XX Balu Radości:
1. Paweł Grzybowski – Burmistrza Miasta Rypina
20. Alicja Skibińska Zakład Produkcyjno – Handlowy w Sosnowie
21. Żbikowscy Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Skrwilnie
22. Piotr Malinowski Cukiernia w Rypinie
23. Joanna i Paweł Zgórzyńscy – Biuro Rachunkowe „Agrodoradca”
23.Katarzyna i Dariusz Górtatowscy Skrwilno
24. Mariola i Andrzej Grapatyn