W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisano umowę na realizację kolejnego projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu pn.: ”Dobry zawód – Lepsza przyszłość II edycja".
Celem zadania jest podniesienie jakości i efektów kształcenia zawodowego poprzez współpracę 3 techników, 1 Branżowej Szkoły I stopnia z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy w terminie od 01.09.2019 do 30.09.2021. Wsparciem w projekcie zostanie objętych 700 uczniów, uczęszczających do: ZS nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie, ZS nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie, ZS nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu.

Uczniowie zostaną objęci następującymi formami wsparcia: zajęcia pozalekcyjne, kursy ukierunkowane na podniesienie kompetencji, , wizyty studyjne u pracodawców, wyjazdy zawodoznawcze, zajęcia na uczelniach wyższych, wyjazdy na targi branżowe oraz staże zawodowe.
W projekcie wsparciem również zostanie objętych 21 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy podniosą swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe poprzez udział w kursach i studiach podyplomowych.
Wartość zadania wynosi 1 726,538,40 zł.
Środki własne powiatu: 172 653,84 zł.
Dofinansowanie unijne: 1 467 557,64 zł.
Dofinansowanie z budżetu państwa: 86 326,92 zł.