15 sierpnia władze naszego powiatu uczestniczyły w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego, oraz Święta ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym roku przypada także 99. rocznica "Cudu nad Wisłą" - jednej z najważniejszych bitew w historii. Obchody rozpoczęły się w Parafii św. Stanisława Kostki od koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Klaudii Kuźmińskiej. Następnie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, zebrani przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas obchodów uczestniczyli władze Powiatu Rypińskiego, które reprezentował Wicestarosta Piotr Czarnecki, władze miasta Rypin wraz z przewodniczącym Sławomirem Malinowskim. Wśród gości byli m.in.: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, gen. Bogusław Pacek,poseł Zbigniew Sosnowski, Radni Miasta i Powiatu, przedstawiciele oświaty, spółek miejskich i powiatowych, kombatanci, harcerze, III Pułk Piechoty Legii Nadwiślańskiej przy Zespole Szkół nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe, miejska orkiestra dęta oraz mieszkańcy miasta i powiatu.