19.07. br. w restauracji "Modrzewiowa" w Starorypinie Rządowym odbyło się szkolenie carvingowe pod patronatem Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Anny Gembickiej. Szkolenie polegało na wycinaniu dekoracji z owoców i warzyw.

Kurs przeprowadził Mistrz Polski 2019 w Carvingu Adrian Jaworski. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Lornetka. W szkoleniu bardzo licznie udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu, m.in. z Wąpielska, Półwieska Małego, Trąbina, Długiego, Skudzaw, Kiełpin, Puszczy, Starorypina Prywatnego – Iwan oraz Ostrowitego. Swoją obecnością zaszczycili: Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka, Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju Magdalena Nowak oraz Starosta Rypiński Jarosław Sochacki.